Môj príbeh

Som mama dvoch detí, podnikateľka, trénerka, jazdkyňa, chovateľka a vydavateľka časopisu POŃIKOVO. Milujem vychádzky na koni po okolitých lúkach a brehoch Malého Dunaja, ale aj atmosféru plnú napätia a očakávania počas pretekov. Mojou srdcovkou sú skoky, ale základom jazdenia je drezúra.  Prešla som si od hobby súťaži, až k tým majstorvským. Zažila som na vlastnej koži ten úžasný pocit, keď stojíte na “stupienku” víťazov spolu s vaším štvornohým priateľom, ten pocit keď ste spolu ako jedna duša, jedno telo.

 

Malé poníky ... veľké sny

Som Mery a moja dcéra vždy chcela poníka.

Moja dcéra Barborka vždy chcela poníka. Plyšový poník, poník na oblečení, poník na vankúši, všade kde som sa pozrela boli koníky a poníky na všetky spôsoby, len ten živý chýbal.

Sľuby sa sľubujú...

Snáď 1000x som počula: “Mami, kúpiš mi poníka? Veď môže bývať na záhrade  ja sa oňho postarám, očistím, dám mu mrkvičku, jabĺčko, zoberiem ho na prechádzku, povozím sa …”.

Z vlastnej skúsenosti som vedela, že byť vonku, jazdiť a starať sa o poníka je pre ňu zdravé a navyše to je vhodný spôsob ako naučiť deti zodpovednosti. No je to aj obrovská zodpovednosť a nemalé výdavky.

Ihla v kope sena

Po toľkom prosíkaní som povolila a začala hľadať. Poviem vám, nájsť klub kde sa venujú deťom od 2-3 rokov je ako hľadať ihlu v kope sena. Bolo to ťažké. Kam sme prišli, všade nám ponúkali jazdecké kurzy alebo krúžky pre staršie deti. No ja som hľadala klub, kde by mali poníky a mohli by sme sa s dcérou spolu o poníka postarať.

Nechcelo sa mi byť len divákom, taxikárom a zabíjačom času pri čakaní, kým sa skončí lekcia. Chcela som sa zapojiť do diania, očistiť koníka s ňou, povoziť ju aj sama a odovzdať jej niečo z mojich, (už 25 ročnýchJ) skúseností s koníkmi.

Z materskej do stajne

Rodičák mi skončil zrovna keď prišla kríza a v banke, kde som odsedela 10 rokov, preto znižovali stavy, tak, že všetkým ženám z materskej ponúkli štedré odstupné. Zobrala som si teda pár dni na rozmyslenie.

Uvažovala som čo ďaľej, kde sa zamestmám,či skôr kde ma zoberú do práce s malým dieťaťom. Vedela som, že potrebujem prácu kde budem mať čas na deti. Ale kde ju nájsť?

Už pár rokov som pomáhala všetkým mojím kamarátom s účtovníctvom a manželovi vo firme som bola dievča pre všetky úradné vybavovačky. Tak prečo to nezúročiť a začať podnikať v tejto oblasti?

No okrem čísiel, som vždy chcela robiť aj s koňmi. Tak prečo to neskúsiť? V zime papiere a čísla, v lete kone a deti.

Poníky nielen pre Barborku

Vždy som chcela robiť s koňmi a deťmi. Teraz som mala možnosť začať. Spravila som si plán a vrhla som sa do podnikateľského dobrodružstva. Moje odstupné som investovala do poníkov, auta, konského vozíka a jedného koňa pre mňa - veď aj zábava musí byť. Našla som si pre nich ustajnenie a začala som si konečne plniť sen.

Všetko začalo projektami “Môj poník”a "PONY škôlka"

Chce vaše dieťa poníka? Mám pre vás riešenie, ktoré nazrujnuje vašu peňaženku a  nebudete mať starosti navyše. Chcela som dať možnosť rodinám, ktoré chcú tráviť svoj voľný čas spoločne s deťmi a budovať si vzťah s poníkom, nie len priviezť a odviezť dieťa na krúžok.

O poníka sa môžu postarať, kŕmiť ho, ísť s ním na vychádzku, pohrať sa s ním a naučiť sa “reč koní”. Môžu si skúsiť život pri koňoch – pomôcť pri čistení boxov, prácach v areály či organizovaní pony akcii pre deti.

A to všetko bez starostí, kto sa o poníka postará keď budete na dovolenke, bez výdavkov za veterinára alebo kováča. O to všetko sa postarám ja a môj vyškolený tím.

Rodina si tak môže vychutnať spoločné a bezstarostné chvíle s deťmi a poníkmi. Bez zbytočne vysokých nákladov si môžete užiť chvíle v ich spoločnosti, načerpať energiu a dobiť baterky v prírode.

Podporiť svoje dieťa, keď chce začať jazdiť na poníkoch. Veď aj malé poníky môžu viesť k veľkým snom.

Kto vie, kde ich môže toto poníkové dobrodružstvo doviesť ...

Mery z Poníkova

 

Ja a moja TINKA
Barborka a jej prvý poník Dášenka
Animoterapia v MŠ
Detské oslavy v Poníkove
V PONÍKOVE už jazdilo viac ako 2400 detí